top of page

Tarkusepäeval avas uksed Neeme noortetuba

Alates 1. septembrist 2020 on Neeme noortel olemas päris oma koht, kus peale kooli koos sõpradega aega veeta, osaleda eriteemalistel noorteüritustel ja õpitubades ning algatada ja viia ellu kohalikele noortele suunatud projekte.

Tarkusepäeval avasime koos noortega Neeme noortetoa. Noored on noortetoa tegevused väga hästi vastu võtnud ja osalevad aktiivselt erinevatel üritustel. Septembris külastas noortetuba 185, oktoobris 272, novembris 115 ja detsembris 59 noort.

 

Täname kõiki noori, lapsevanemaid, toetajaid, koostööpartnereid ja Jõelähtme valla töötajaid, kes on aidanud kaasa Neeme noortetoa avamisele.

 

Meediakajastus:

Mari Toom.jpg

Mari Toom, noorteprojektide ja õpitubade juhendaja

 

Laste ja noortega tegelemise juurde jõudsin turismitöö kaudu - giidi ja matkajuhina teen lastegruppidele ekskursioone ja viin läbi erinevaid tegevusi looduses. Eriti tore on välja mõelda temaatilisi mängulisi tuure. Üldiselt tulevad ju lapsed põnevate tegevustega hästi kaasa ja õnnestunud tuurile järgneb kohene rõõmsameelne tagasiside, mis annab jällegi mulle palju energiat. 

Mõned aastad tagasi kutsus Liis mind Merkuuri mobiilsesse töökotta abiliseks ja nii sain üha rohkem kogemust ja julgust laste ja noortega tegelemiseks. Järgmiseks sammuks saigi Neeme noortetuba, kus saame koos noortega lõputult meisterdada ja põnevaid tegevusi ette võtta.

Lapsest saati on mulle meeldinud sport ja kunst ning need tegevused on täitnud mu vaba aja läbi aastate. Kooli ajal käisin alati mõnes trennis ning õhtuti tänavatel rulluisutamas. 

118398503_116516846835056_5436666117949667033_n.jpg

Sirli Ottis, Neeme noortetoa esimene noortejuht

Kõrgkoolis olen õppinud personalijuhtimist, kuid enamus aja olen töötanud müügivaldkonnas. Aasta tagasi otsustasin teha elus pöörde ja proovida midagi uut. Tänaseks olen jõudnud noorte juurde, kellega koostöö on igati põnev, hariv ja pakub uusi väljakutseid. Noorsootöö on midagi, mis avab täiesti uue ja põneva maailma.

Noorena olen osalenud TPL’is ( töö- ja puhkelaager), valdade vahelistel spordipäevadel ja esindasin ka kooli spordivõistkonda erinevatel aladel. Olen alati olnud sportliku loomuga ja harrastanud erinevaid spordialasid. Kõige pikemalt olen tegelenud jalgrattaspordiga, mida tegin aktiivselt pea kümme aastat ja korraldasime rattalaagreid nii Eestis kui välismaal. Täna kuulub minu hobide hulka veel lohesurf, SUP (Stan Up Paddle), jooksmine, lumelaud ja hetke põhirõhk läheb tennisele.

Neeme noortetoa esimene kuu on läinud väga kiiresti. Oleme avatud kolm korda nädalas ja proovime iga kord koos noortega midagi uut ja põnevat teha. Noored on väga osavõtlikud ja alati ootavad huviga, mis meil neile järgmiseks tegevuseks on välja mõeldud. Teeme iga nädal tegevusi, mis panevad noori kaasa mõtlema ning toetavad noorte sotsiaalsete, käeliste ja füüsiliste oskuste arengut. Noortekas on väga hästi omaks võetud ja selle üle on äärmiselt hea meel. On selge, et noored tahavad ja vajavad seda päris oma kohta, kus nad saavad koos turvaliselt aega veeta. Nagu öeldakse, et unistada tuleb suurelt, siis seda teeme ka meie ja väga loodame, et ühel ilusal päeval on meil Neeme külas päris oma pesa (loe maja), kus saavad kõik noored alati koos aega veeta ning ühiseid projekte välja mõelda ja neid ka teostada.

Jõelähtme Haridustegu 2017.jpg

Liis Proos, noorteprojektide eestvedaja

Neeme külas on noortetoa teemadel räägitud juba mitmeid aastaid ning noortele koolivälise turvalise koha leidmine on olnud tähtsal kohal. 2019. aastal viisime Neeme kooli hoolekogu eestvedamisel läbi lapsevanemate seas noorsootööalaste tegevuste kaardistamise küsitluse ning ligi 90% vastajatest tõi välja vajaduse Neeme noortekeskuse järgi. Küsitluse tulemustest lähtuvalt esitasime Jõelähtme vallale ettepaneku Neeme piirkonna noorsootööalaste tegevuste algatamiseks. Saime vallalt positiivse vastuse ning 1. septembril avasime noortetoa.

Mina olen noortevaldkonnas tegutsenud üle 20ne aasta ja ma olen nende aastate jooksul kokku puutunud pea kõikide noorsootöövormidega, seega on suur rõõm kaasa aidata kohalikus kogukonnas noorsootööalaseid tegevusi algatada.

Olen olnud ise aktiivne noor, osalenud erinevates ringides (moderntants, korvpall, vehklemine, fotograafia, koorilaul), õpilasesinduse tegevustes ning rahvusvahelistes projektides, korraldanud kultuuri-, spordi- ja loodusteemalisi üritusi,  eestvedanud Taevaskoja noortelaagri tegevusi, koordineerinud riiklikul tasandi noorte tööhõive, vabatahtliku töö, malevate ja laagritega seotud projekte, algatanud mitmeid koolide ja kooliväliste partneritega seotud kohalikke kui riiklikke projekte ning olen ettevõtte Merkuur kaasasutaja.

bottom of page